Sprzątanie po evencie – czy można to szybko załatwić?

Każdy, kto kiedykolwiek organizował koncert, piknik, czy innego rodzaju event doskonale wie, ile po nim jest sprzątania. Uczestnicy takich wydarzeń zwykle nie mają głowy do tego, by po sobie sprzątać na bieżąco i wszystko zostaje na głowie organizatora, którego obowiązkiem jest przywrócenie wynajętej sali do stanu pierwotnego albo przygotowanie jej do kolejnego eventu. To bez wątpienia trudne i wymagające zadanie. Czy można sobie szybko z nim poradzić? Czy sprzątanie po koncercie musi być tak uciążliwe?

Dużo obowiązków

Na pewno wiesz, jak wygląda przeciętny event. Tłum ludzi w jednym pomieszczeniu. Przesuwają ławki, przenoszą krzesła. Wywracają śmietniki — często przypadkiem, ale efekt ten sam. Najczęściej uczestnicy rzucają śmieci tam, gdzie stoją, bo nie chcą nawet na krok odsunąć się od zdobytego dobrego miejsca. Czasami też po prostu papierki czy inne drobne odpadki spadają im przez przypadek, ale w tłumie nie ma możliwości schylić się i je podnieść. Do tego jeszcze dochodzi rozlewanie napojów, które najczęściej lądują na ubraniach… i wykładzinie.

W sali, która była zamknięta podczas eventu, może też pojawić się dość nieprzyjemny zapach, który trudno usunąć, o ile w pomieszczeniu nie działa bardzo wydajny obieg powietrza. Pozbycie się zapachów też należy do obowiązków organizatora, którego zadaniem jest nadzorowanie i dbanie o salę. To wszystko sprawia, że posprzątanie po koncercie lub innego rodzaju evencie może zmienić się w całkiem poważne kłopoty. Lista obowiązków jest długa i niedoświadczona osoba może mieć problem, by sobie z nią poradzić w zadowalającym czasie.

Wynajmij ekipę

Żeby szybko posprzątać po koncercie, najłatwiej jest po prostu wynająć ekipę fachowców. Kluczowa w tym wypadku jest koordynacja wykonywania poszczególnych czynności. Powinno się je wykonywać w odpowiedniej kolejności, choć niektóre można też przeprowadzać równocześnie. Fachowcy, którzy już wiele razy sprzątali sale po eventach, będą doskonale wiedzieli, jak się za to zabrać, by praca przebiegała sprawnie.

Do tego trzeba też koniecznie pamiętać o tym, że pracę ułatwia profesjonalny sprzęt. Przemysłowe odkurzacze mają dużą moc i świetnie radzą sobie z usuwaniem stałych zanieczyszczeń. Urządzenia do ekstrakcyjnego czyszczenia wykładzin przydadzą się do usuwania plam po rozlanych napojach, a myjki parowe mogą sprawdzić się przy doczyszczaniu pozostałych powierzchni. Dobrze dobrany sprzęt i profesjonalne detergenty umożliwiają fachowcom osiąganie świetnych efektów w rekordowo krótkim czasie. Na pewno poradzą sobie ze sprzątaniem po koncercie lepiej, niż osoby, które zabierają się za to po raz pierwszy.