Nie musisz męczyć się ze sprzątaniem piwnicy!

Sprzątanie piwnic i komórek może być wyjątkowo uciążliwe. W tych pomieszczeniach często zbierają się niepotrzebne rzeczy przez długie lata. A skoro rzadko ktoś ich potrzebuje, to zarastają kurzem i brudem. Posprzątanie piwnicy wymaga więc sporo czasu, samozaparcia i odporności na kurzy i pył. Podczas takiego sprzątania trzeba się też liczyć z tym, że mnóstwo rzeczy będzie musiało trafić na składowisko odpadów. Na szczęście można sobie zdecydowanie ułatwić to zadanie i po prostu skorzystać z pomocy ekipy fachowców, która dokładnie wysprząta piwnicę. Dlaczego to dobre rozwiązanie?

Dobre przygotowanie do pracy

Fachowa ekipa powinna przyjechać na miejsce przygotowana już do pracy. To oznacza, że wszyscy jej członkowie powinni mieć odpowiednie wyposażenie do tego, by zająć się sprzątaniem. Bardzo dobrym pomysłem jest wyposażenie się w kombinezony, maseczki z filtrem, a nawet gogle. Sprawdzają się one doskonale w przypadku starych piwnic, do których od dawna nikt nie zaglądał. Bardzo możliwe, że po otworzeniu piwnicy ekipa sprzątająca natrafi na wilgoć, pleśń, grzyby, kurz, a nawet odchody gryzoni.
Wszystkie te rzeczy mogą wywołać alergię, a w skrajnych wypadkach nawet przyczynić się do zachorowania. Z tego powodu w pierwszej fazie sprzątania najlepiej jest całkowicie odizolować się od czynników występujących w piwnicy. Sprzątając samodzielnie, najczęściej zapominamy o bezpieczeństwie i bagatelizujemy zagrożenie. Tymczasem sprawa jest bardzo poważna i nie należy jej lekceważyć.
Jeśli chodzi o przygotowanie do sprzątania, to warto też mieć pod ręką duże worki na odpasy. Na pewno będą przydatne już od pierwszych chwil w piwnicy.

Mniejszy sentyment do przedmiotów

Wiesz, dlaczego tak trudno zabrać się za sprzątanie piwnicy czy komórki? Bo znajdują się w niej rzeczy, do których najprawdopodobniej żywisz jakiś sentyment. Skoro nie wyrzuciłeś ich kiedyś, ale schowałeś, bo „mogą się kiedyś przydać” to bardzo możliwe, że z tymi rzeczami wiążą się wspomnienia. To właśnie one będą przeszkadzały Ci w zrobieniu porządków. Bardzo możliwe, że wiele rzeczy, które nadają się tylko do wyrzucenia, obejrzysz, a potem odłożysz na miejsce. W ten sposób na pewno nie posprzątasz piwnicy, a jedynie ją przeorganizujesz.
Osoby z zewnątrz nie będą za to miały problemu z oddzieleniem rzeczy do użytku od takich, które muszą zostać zutylizowane. Oczywiście, ostateczna decyzja o wyrzuceniu czegokolwiek będzie należała do Ciebie, ale dzięki wsparciu obiektywnych osób, będzie Ci łatwiej pożegnać się z rzeczami, które już do niczego się nie przysłużą.
W starych piwnicach często można znaleźć rzeczy zniszczone, obgryzione przez gryzonie, zalane albo zgniłe. Nad nimi nie ma sensu nawet się zastanawiać. One po prostu muszą zostać wyrzucone.

Wywóz niepotrzebnych rzeczy

W przypadku sprzątania zagraconych komórek i piwnic dużym problemem może być pozbycie się niepotrzebnych rzeczy. Ich zagospodarowanie wymaga czasu i odpowiedniego pojazdu. Do przenoszenia rzeczy trzeba mieć też sporo siły i liczyć się z tym, że ubrania się poplamią podczas pracy. Do tego jeszcze trzeba mieć właściwe miejsce, w którym można niepotrzebne rzeczy zostawić do dalszego zagospodarowania, czyli m.in. do selektywnej ich zbiórki.
Samodzielne sprzątanie wiąże się z tym, że cały kłopot z zagospodarowaniem odpadów będzie spoczywał na Twoich barkach. Będziesz musiał coś bardzo szybko wymyślić, bo odpady na pewno będą przeszkadzały sąsiadom i równocześnie będą szpeciły posesję.
Najłatwiej jest skorzystać z usług firmy, która oprócz sprzątania piwnicy proponuje także wywóz zbędnych rzeczy. Dzięki temu nie musisz martwić się porządkowaniem nieruchomości i wymyślaniem sposobów na wywiezienie śmieci. Wszystkim zajmie się jedna ekipa. Dla Ciebie oznacza to zero zmartwień przy sprzątaniu piwnicy.