Jak wygląda sprzątanie poremontowe?

Sprzątanie poremontowe wykonywane przez fachowców zleca się najczęściej po dużych pracach, które mają na celu odświeżenie nieruchomości. Wtedy prace sprzątające bywają równie trudne, jak sam remont i trudno poradzić sobie z nimi samodzielnie. Warto jednak wiedzieć, że nawet po drobnych pracach budowlanych może się w domu zrobić niezły bałagan, więc konieczne jest zarezerwowanie sobie czasu na jego posprzątanie. Co warto wiedzieć na ten temat? Jak wygląda sprzątanie poremontowe?

Sprzątanie poremontowe wykonywane przez fachowców

Jeśli chcesz szybko i wygodnie posprzątać mieszkanie po remoncie, to… zatrudnij fachowców. Doświadczona ekipa dysponująca odpowiednim sprzętem oraz detergentami bardzo szybko poradzi sobie z wysprzątaniem nawet najbardziej zabrudzonego mieszkania. Na pewno ich pomoc okaże się nieoceniona dla wszystkich, którzy po prostu nie mają czasu, sił i ochoty na samodzielne sprzątanie. W przypadku nieruchomości o dużych powierzchniach samodzielne sprzątanie po prostu jest ogromnym wyzwaniem, które zajmie całkiem dużo godzin.

Sprzątanie poremontowe wykonywane przez fachowców powinno być wykonane bardzo sprawnie i dokładnie. Dzięki temu zleceniodawca może przyjść, kiedy już wszystko będzie załatwione, a nieruchomość będzie lśniła czystością.  Fachowcy na swoją pracę mogą wystawić fakturę, więc zatrudnienie ich jest dobrym rozwiązaniem dla firm, które nie będą miały problemu z rozliczeniem.

Zarezerwuj sobie czas

Po niewielkim remoncie jesteś w stanie posprzątać samodzielnie. Jednak musisz zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu i dobrze zaplanować działania. Trzeba wykonywać je w odpowiedniej kolejności po to, by nie dokładać sobie pracy. Dobrze jest też zadbać o własne bezpieczeństwo i wyposażyć się w rękawice oraz maseczkę z filtrem, która będzie izolowała drogi oddechowe od kurzu i pyłu. Jeśli nie chcesz zniszczyć ubrań i pobrudzić włosów, powinieneś wyposażyć się też w kombinezon malarski oraz czepek. Może się wydawać, że taki zestaw to zbyt poważne podejście do sprawy, to w pierwszej fazie sprzątania na pewno się przyda.

Sprzątanie poremontowe najlepiej jest zacząć od usunięcia dużych odpadów. Być może w mieszkaniu znajdują się przedmioty, które muszą trafić do kontenera na śmieci. Pamiętaj jednak, by je segregować. Odpady pobudowalne czy poremontowe nie powinny trafić do pojemnika na odpady zmieszane. To zupełnie inna kategoria śmieci. Do tego też zwykle można z nich wydzielić także tworzywa i papier, które nadają się do recyclingu.

Następnie możesz przejść do usunięcia kurzu i pyłu, który zalega najprawdopodobniej we wszystkich miejscach w pomieszczeniu. Najprawdopodobniej pokrywa on nawet szyby. Podczas poruszania się w pomieszczeniu kurz będzie się unosił i opadał na wszystko, co się w nim znajduje. Z tego powodu na samym początku najlepiej jest usunąć pyły, a potem zabrać się za resztę porządków. Żeby poradzić sobie z kurzem, najłatwiej jest użyć odkurzacza przemysłowego, choć domowe urządzenie o sporej mocy też sobie poradzi ze sprzątaniem. Tam, gdzie nie można użyć odkurzacza, powinieneś użyć delikatnie zwilżonej szmatki.

W następnej kolejności możesz zabrać się do zmywania ewentualnych pozostałości po klejach, taśmach i resztek silikonu. Na tym etapie można przeprowadzać już różne prace, które będą dopasowane do tego, co rzeczywiście było remontowane i co uległo zabrudzeniu. Na koniec pozostaje już tylko mycie na mokro. Jeśli wcześniej nie umyłeś szyb i ram okiennych, to powinieneś zrobić to teraz. Koniecznie powinieneś też pamiętać o dokładnym umyciu podłogi oraz listw przypodłogowych. Na sam koniec możesz też otworzyć okno po to, by wpuścić do mieszkania trochę świeżego powietrza i szybciej pozbyć się nieprzyjemnego zapachu związanego z remontem.