Czy wiesz, jakie chore bakterie gromadzą się w Twoich wykładzinach? Odkryj skuteczny sposób na ich usuwanie!

2017-12-20 12:10:18

Witaj na moim blogu! Dzisiaj porozmawiamy o czyszczeniu wykładzin filcowych. Okładziny te są bardzo modne i uniwersalne, można je kłaść na każdym podłożu, a ich docinanie jest super łatwe. Na co dzień wystarczy dobry odkurzacz, ale od czasu do czasu warto je przeprać. W dzisiejszym artykule dowiesz się, co to znaczy, że wykładzina jest filcowa i gdzie jej używać. Będziemy też omawiać, jak o nią dbać, żeby utrzymać ją w czystości i higienie. Czy może to wymagać specjalnego traktowania? O tym wszystkim przeczytasz poniżej, więc zapraszam do lektury!

[OFERTA]

Filcowe wykładziny są bardzo modne i uniwersalne. Można kłaść je na każdym podłożu. Ich docinanie jest super łatwe bo się nie strzępią, a ich łączenia są niewidoczne. Na co dzień wystarczy dobry odkurzacz, a od czasu do czasu trzeba je przeprać. Im są intensywniej użytkowane, tym częściej trzeba je czyścić

[IMG1]

Czyszczenie wykładzin filcowych może wydawać się trudne i czasochłonne, ale jest to krok niezbędny, aby utrzymać je w czystości i zapobiec rozwojowi bakterii oraz wirusów. Filcowe wykładziny są teraz bardzo modne i uniwersalne, a oprócz swojego estetycznego wyglądu, posiadają wiele pozytywnych właściwości. Filc doskonale izoluje, więc wykładziny na takim spodzie poprawiają warunki termiczne pomieszczenia i tłumią dźwięki. Są powszechnie stosowane w domach, firmach, urzędach, przedszkolach i innych pomieszczeniach, gdzie ważna jest izolacja akustyczna.

Na co dzień wystarczy dobry odkurzacz, aby utrzymać wykładziny filcowe w czystości, ale od czasu do czasu warto je również przepłukać. Im bardziej intensywnie są użytkowane, tym częściej należy je czyścić. Wykładziny z jedynie filcowym spodem można prać za pomocą metody ekstraktacji. Techniczne wykładziny, które są w 100% z filcu, można czyścić tylko metodą zalecaną przez producenta. Należy jednak pamiętać, że niektórzy producenci nie zezwalają na pranie wykładzin filcowych za pomocą metody ekstrakcji. W takim przypadku zalecają pranie na sucho.

Warto zaznaczyć, że kiedy mówimy o wykładzinie filcowej, mamy na myśli jedną z dwóch sytuacji. Gdy kupujemy wykładzinę do domu, to mówimy jedynie o jej filcowym spodzie. Natomiast, gdy kupujemy wykładzinę techniczną do biura, mamy dokładnie techniczną wykładzinę z filcu.

Dlaczego tak ważne jest, aby dbać o wykładziny filcowe? Otóż wykładziny są doskonałym miejscem do rozwoju bakterii i wirusów. Stwarzają one idealne warunki do rozwoju roztoczy, która może powodować wiele problemów zdrowotnych. Wystarczy jedna kropla soku, aby stworzyć idealne warunki dla ich rozwoju. Dlatego zdecydowanie warto zanotować sobie informację o kolejnej regeneracji wykładziny z filcu i zadbać o jej regularne czyszczenie.

Podsumowując, wykładziny filcowe są nie tylko modne i estetyczne, ale również posiadają wiele pozytywnych właściwości. Są łatwe do utrzymania w czystości, ale wymagają regularnego czyszczenia, aby zapobiec rozwojowi bakterii oraz wirusów. Jeśli więc chcesz cieszyć się piękną i czystą wykładziną filcową przez długi czas, pamiętaj o jej regularnej pielęgnacji.

[IMG2]

1. Wykładziny filcowe są modne i uniwersalne, kładzie się je na każdym podłożu.
2. Docinanie jest łatwe, ponieważ się nie strzępią, a ich łączenia są niewidoczne.
3. Odkurzanie na co dzień jest wystarczające, ale od czasu do czasu warto je również przeprać.
4. Istnieją dwie sytuacje związane z wykładziną z filcu: jedynie filcowy spód lub całkowita konstrukcja z filcu.
5. W Krakowie, z powodu smogu, filcowe wykładziny trzeba częściej czyścić.
6. Wykładziny filcowe doskonale izolują i tłumią dźwięki, dlatego są powszechnie używane w firmach i domach.
7. Wykładziny filcowe trzeba regularnie czyścić, aby uniknąć rozwoju bakterii i wirusów.
8. Odkurzanie nie jest wystarczające, ponieważ kurz, martwy naskórek i roztocza również bytują na wykładzinie.

[INNI_SZUKALI]

1. Jak czyścić wykładziny filcowe?
2. Co to oznacza, że wykładzina jest filcowa?
3. Gdzie używa się wykładzin filcowych?
4. Czy można o nią dbać jak o inne rodzaje okładzin?