Czy warto inwestować w profesjonalny detailing motorów?

Dzięki rozwojowi motoryzacji coraz bardziej rośnie liczba motocyklistów. Wielu z nich uwielbia swoje maszyny i chce zadbać o ich doskonały wygląd i stan. Niektórzy mają jednak wątpliwości, czy lepiej jest dbać o stan motocykla samodzielnie, czy może powierzyć go fachowcom, dla których detailing motorów nie ma żadnych tajemnic. Co jest lepszym rozwiązaniem? Czy warto inwestować w profesjonalny detailing motocyklów, czy może lepiej zająć się nim osobiście?

Zdecydowanie większe doświadczenie

Trudno mieć wątpliwości, że fachowiec, który na co dzień zajmuje się detailingiem motocykli, ma większe doświadczenie w tym niż osoba, która dba jedynie o swój jednoślad. Większa wprawa z kolei oznacza wykonywanie poszczególnych zadań w krótszym czasie i z większą skutecznością. Do tego też trzeba podkreślić, że większe doświadczenie oznacza mniej pomyłek podczas pracy. U prawdziwych specjalistów błędy to rzadkość.

Równocześnie osoby, które nie mają dużej wiedzy na temat detailingu, dość łatwo mogą popełnić brzemienny w skutki błąd. Jego przykładem może być nieprawidłowo wykonana korekcja lakieru. Spolerowanie zbyt grubej warstwy lakieru jest równoznaczne z jego uszkodzeniem, które zwykle nie nadaje się do naprawy. W takim wypadku konieczne jest lakierowanie całego elementu od nowa, a to wiąże się z wysokimi kosztami.

Lepszy dostęp do preparatów i sprzętu

Profesjonalne firmy detailingowe mają do dyspozycji wysokiej jakości sprzęt i profesjonalne preparatu. Na własny użytek nie opłaca się kupować specjalistycznych polerek, czy urządzeń do regeneracji owiewek. Nawet zakup wszystkich niezbędnych środków do czyszczenia elementów chromowanych, winylowych oraz skórzanych, to całkiem duży wydatek. Najczęściej nie opłaca się kupować całej butelki detergentu po to, by użyć go do konserwacji kilku elementów.

Fachowcy mają zdecydowanie łatwiejszy dostęp do wysokiej jakości środków i równocześnie doskonale wiedzą, jak ich używać. Przecież aplikacja powłoki ochronnej na lakier czy impregnatu na skórzaną tapicerkę wcale nie jest łatwa. By przeprowadzić którąkolwiek z nich, konieczne jest dokładne zapoznanie się z tematem, co wymaga czasu i dostępu do wiarygodnych informacji. 

Utrzymywanie wartości pojazdu

Detailing motocykli przede wszystkim przeprowadza się po to, by poprawić wygląd jednośladu oraz odpowiednio go zakonserwować. Wiąże się to bezpośrednio z utrzymywaniem wartości przez maszynę. Jeśli będzie ona odpowiednio pielęgnowana, to w momencie sprzedaży będzie można też zażądać za nią lepszej ceny.  

Jeśli detailing będzie wykonywany niechlujnie lub niepoprawnie, to niestety, ale nie będzie on wpływał korzystnie na wartość jednośladu. Nie oznacza to jednak, że o motocykl nie można dbać samodzielnie. Po prostu trzeba dobrze zastanowić się, które czynności można wykonać we własnym garażu, a które lepiej będzie powierzyć specjaliście.