Czyszczenie wykładzin wełnianych - 10 zł/m2

Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!

Częto zadawane pytania

Jak zamówić czyszczenie wykładziny wełnianej?

Zadzwoń na numer 501 78 78 46 i umów się na czyszczenie wykładziny wełnianej. Terminy są na kilka dni do przodu — uwzględnij to w swoich planach.

Po indywidualną wycenę czyszczenia wykładziny wełnianej lub kosztorys do przetargu napisz do nas na: pytania()wywabmnie.pl — odpowiemy w ciągu kilku dni.

Co jest w cenie czyszczenia wykładziny wełnianej?

W cenę czyszczenia wykładziny wełnianej wliczona jest robocizna oraz środki chemiczne niezbędne do wykonania usługi. Koszt nie uwzględnia przenoszenia mebli oraz specjalistycznego usuwania plam. Jeśli masz większe zamówienie, nietypową wykładzinę (np.białą, wystrój ślubny) lub chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Jak czyścicie ?

Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud). Metoda ta polega na spryskaniu wykładziny wełnianej roztworem czyszczącym, a następnie na wyciąganiu / odsysaniu środka piorącego wraz z nieczystościami. Fizyczne odessanie brudu z wykładziny wełnianej daje najlepsze efekty.
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak, używamy tylko atestowanych produktów. Nie stosujemy agresywnej chemii. To są środki chemiczne bezpieczne dla dzieci. Czyścimy w przedszkolach, żłobkach, szkołach, teatrach i innych obiektach użyteczności publicznej. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia materiału.

Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.

Czy wszystko zejdzie ?

Nie. Tylko w reklamach pianek, proszków i spray do prania schodzi wszystko samo po 10 sek. od posypania. Z praniem wykładziny wełnianej jest podobnie jak z praniem ubrań – niektóre plamy nie schodzą. Nie wywabiamy plam kosztem zniszczenia wykładziny. W realnym świecie zależy to głównie od czterech rzeczy.
  1. Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
  2. Czym jest poplamione?
  3. Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
  4. Czy włókna były zaimpregnowane?
Np. kwasek cytrynowy/cytryna wybielacz i odkamieniacz naszych babć — istnieje ryzyko, że trwale wybieliło materiał.
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.

Czy nabierze puszystości ?

Zależy od rodzaju wykładziny oraz jej stanu. Odgniecenia od ciężkich obiektów, chemikalia lub przetarcia w ciągach komunikacyjnych, mogły zniszczyć włókna materiału. Zdarza się, że po czyszczeniu wykładziny wełnianej zwiększa się kontrast, bo cały materiał staje się puszysty, a wytarte połamane włókna zostają bez zmian.

Czy odzyska kolor ?

I tak, i nie. Pranie wykładziny wełnianej daje efekt jak pranie ubrań w pralce tj.: odświeża i oczyszcza tkaniny. Spłowiałe lub przetarte tkaniny po praniu nie nabierają kolorów. Nie stosujemy barwników, nie koloryzujemy wykładzin, ani nie stosujemy agresywnej chemii do wybielania wykładziny wełnianej. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów i kurzu z wykładzin. Przetarcie zakurzonego mebla wyciąga jego naturalny kolor, ale nie dodaje ani nie zmienia jego koloru. Identycznie jest tutaj. Dzięki przepraniu wykładziny wełnianej okładzina odzyska własny kolor.

Co daje czyszczenie wykładziny wełnianej?

Czyszczenie wykładziny wełnianej działa na podobnej zasadzie jak pranie ubrań. Nie stają się one nowe, tylko czyste, świeże, higieniczne. Dzięki przepraniu wykładziny wełnianej okładzina odzyska własny kolor. Ekstrakcja polega na fizycznym odessaniu brudu, pyłów, kurzu i innych alergenów z wykładzin.

Oddajecie z suszarni suche ?

Nie w 100%. Miernik w suszarni pokazuje ogólny stan wilgotności wykładziny. Mimo że miernik pokazuje "wykładzina sucha", punktowo w wyniku dogłębnego prania pojedyncze włókna mogą być wilgotne. W naszej suszarni używamy nagrzewnic i osuszaczy mimo to pojedyncze miejsca, które były wielokrotnie czyszczone, aby usunąć zabrudzenie, mogą być wilgotne, dlatego po odebraniu wykładziny proszę ją rozwinąć i pozostawić na kilka godziny.
Czyszczenie wykładziny wełnianej odbywa się na mokro — szczelne, hermetyczne zamykanie, foliowanie wykładziny możliwe jest kilka dni po odebraniu wykładziny.

Czy wełnianą wykładzinę można prać?

Wełna to piękny, w pełni naturalny materiał. Jest jednym z najstarszych znanych człowiekowi surowców na tkaniny. Ma mnóstwo cech, które sprawiają, że doskonale nadaje się na wykładziny. Niektóre źródła podają, że pierwsze wykładziny z włókna wełnianego powstały już 3000 lat p.n.e. Można więc powiedzieć, że były prekursorem dzisiejszych dywanów. Tym bardziej że wykładziny te przetrwały aż do współczesności. Nadal zachwycają swoimi zaletami i są symbolem luksusu we wnętrzu. Czy można je prać? Jak pielęgnować je, tak by nie zniszczyć ich struktury?

Wiele zalet

Wykładziny wełniane mają dużo zalet, które odróżniają je od ich sztucznych konkurentów. Po pierwsze wełna jest niezwykle miła w dotyku. Chodzenie po niej boso dostarcza uczucia komfortu i luksusu. Jest też bardzo ciepła. Doskonale wygłusza pomieszczenie. Nie ma szans, żeby sąsiedzi z dołu słyszeli Twoje kroki. Kolejną zaletą jest to, że się nie elektryzuje. Wełna, więc nie przyciąga kurzu, który mógłby się na niej zbierać. Odkurzanie wykładziny wełnianej jest dzięki temu proste. Za tą cechę odpowiada naturalna lanolina, czyli tłuszcz zabezpieczający włókna runa. Okładzina wełniana jest sprężysta i elastyczna, więc dobrze się po niej chodzi. Dobrze układa się tez na podłodze. Ma wpływ na mikroklimat w pomieszczeniu, który może nawet regulować. Polega to na kontrolowaniu wilgotności powietrza. Gdy w pokoju robi się zbyt sucho, wykładzina wełniana uwalnia wodę. Dzięki temu wchodząc do pokoju, można poczuć świeżość. Ta cecha jest unikatowa i działa na korzyść wełny.

Z jakich zwierząt?

Wełna jest produktem, który pochodzi od zwierząt. Do produkcji wykładzin używa się przede wszystkim sierści owiec. Za najlepsze uważa się te z Nowej Zelandii. Zdarza się, że ich wełna ma także domieszki sierści koziej. Bardzo rzadko produkowane są też dywaniki z wełny alpaki lub królików angorskich, czy wielbłądów. Nie są one jednak użytkowe, a jedynie ozdobne. Produkty stworzone wyłącznie z naturalnej wełny są oznaczane specjalnym symbolem Best Wool. Produkty oznaczone nim są zrobione z naturalnej wełny bez żadnych sztucznych domieszek.

Naturalne rozwiązania

Wełna to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie naturę i naturalne rozwiązania. To odpowiedź na ideologie związane z ograniczaniem negatywnego wpływu człowieka na środowisko. Wykładzina wełniana wpisuje się w kulturę zero waste, bo jest organiczna. Będzie, więc idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie Matkę Naturę, a przy okazji też wyjątkowy komfort w mieszkaniu.

Pielęgnacja

W przypadku wykładzin wełnianych jest bardzo ważne, by ich nie zaniedbać. W pewnym sensie są one luksusowe Są droższe niż ich syntetyczne odpowiedniki oraz zapewniają większy komfort niż one. Jeśli jednak zostaną zaniedbane, to ich zalety przestaną mieć znaczenie. Co, więc zrobić, by cieszyć się piękną wykładziną z wełny? Oczywiście, dbać o nią. Podstawą jest regularne odkurzanie oraz w miarę możliwości trzepanie wykładziny. Chodzi o doraźne usunięcie stałych zanieczyszczeń, jakie mogłyby się znaleźć na podłodze. Z czasem to za mało. Wtedy trzeba zaplanować pranie, które odświeży wykładzinę z włókna wełnianego i przywróci jej dobry wygląd.

Pranie, ale czym?

Jeśli kiedykolwiek miałeś wełniany sweter, to na pewno wiesz, że można go prać we wodzie. Nie ma z tym problemu. Problematyczna jest jedynie temperatura. Jeżeli będzie zbyt wysoka, to wełna się zmechaci. Pojedyncze włókna ulegną skręceniu i spleceniu, a całość będzie nadawała się wyłącznie do wyrzucenia. W przypadku ubrań można też zauważyć, że zdecydowanie zmniejszają swój rozmiar. Na wykładzinie jest to trudniejsze do zaobserwowania, ale również możliwe. Z tego powodu bardzo ważne jest zrezygnowanie z jakichkolwiek form dosuszania wykładziny wełnianej. Lepiej jest pozwolić jej na samodzielnie wyschnięcie. Nie ma wtedy ryzyka, że niechcący przegrzeje się włókna. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest po prostu wypranie wykładziny wełnianej, wtedy gdy planujesz dłuższe przebywanie poza domem lub możesz umieścić ją w nieużywanym pokoju. Pranie wykładziny wełnianej musisz zaplanować tak, by mogła ona całkowicie wyschnąć. Inaczej, bardzo szybko się pobrudzi, a po regeneracji nie będzie śladu.

Specjalne środki

Wełna jako włókno naturalne wymaga specjalnego traktowania. Wielu producentów zaleca, by do prania ich produktów używać wyłącznie preparatów oznaczonych jako dopuszczone do stosowania na takich wykładzinach. Najczęściej mają one na etykiecie logo WoolSafe Approved. WoolSafe to międzynarodowa organizacja, która udziela wielu porad dotyczących prania okładzin wełnianych. Przeprowadza też testy środków piorących oraz bada, jak działają na prawdziwą wełnę. Tylko te, które pozbyły się zanieczyszczeń i równocześnie nie zniszczyły okładziny, otrzymują certyfikat od organizacji oraz prawo do korzystania z logo.

Raz na jakiś czas – dogłębne czyszczenie

Co kilkanaście miesięcy warto przeprowadzić czyszczenie wykładziny wełnianej przy pomocy metody ekstrakcyjnej. To najlepszy sposób, by pozbyć się plam i zabrudzeń znajdujących się głęboko w runie wykładziny. Jeśli w domu są małe dzieci, zwierzęta lub wykładzina jest wyjątkowo intensywnie użytkowana, to gruntowne czyszczenie warto przeprowadzać nawet częściej. Dzięki temu podnosi się poziom higieny w mieszkaniu. Jest to też zmniejszenie ryzyka zachorowalności, np. na schorzenia związane ze wdychaniem smogu. Pyły unoszone osiadają w końcu na wszystkim w pomieszczeniu, również na podłodze. Żaden oczyszczacz nie usunie ich w 100%, bo to niewykonalne. O ile pyły leżące spokojnie na dywanie nie stanowią zagrożenia, to jeśli zostaną poruszone, znów mogą być potencjalnie niebezpieczne. Mogą zostać uniesione i dostać się do dróg oddechowych człowieka. Dlatego ważne jest, by usuwać je urządzeniem, które jako filtr wykorzystuje ciecz. Taki właśnie jest nasz ekstraktor. Po wstępnym rozpuszczeniu brudu ekstraktor zasysa zanieczyszczenia oraz równocześnie płucze wykładzinę środkiem piorącym. Wszystkie pyły są uwięzione w cieczy. Nie mogą więc już komukolwiek zagrozić.

Pamiętaj! Gdy chodzi o naszą usługę. Usługę możemy wykonać w naszym lokalu lub u Ciebie w domu.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.

Gdy chodzi o naszą usługę - oferujemy Ci doświadczenie

  • Używamy: Prosan, Alcodor, Prochem, Ecofloor, Chemspec, Tersus, Tenzi, Kärcher, Pramol ...
  • Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
  • Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
  • Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki
  • Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
  • Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
  • Szybki czas realizacji - ok 3 dni
  • Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
  • Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
  • Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki

Zamów czyszczenie

Dojazd do Ciebie jest za darmo w rejonie: Ludwinów, most Grunwaldzki, Dębniki, Łagiewniki, Borek Fałęcki, Podgórze, Ruczaj, Podwawelskie. W pozostałych częściach Krakowa, tylko przy zamówieniu na kwotę minimum 100zł dojazd jest za darmo. Poza wymienionymi rejonami w przypadku zamówienia poniżej 100zł doliczany jest koszt dojazdu w wysokości 50zł. Zlecenia na terenie Małopolski ustalamy indywidualnie.
Zagłosuj: