Czyszczenie kanapy - 70 zł/szt.
Jesteśmy zaszczepieni i ozonujemy. Zapraszamy!
Sprzątamy, wycieramy kurze z regałów, odkurzamy, myjemy podłogi.
A co z naszymi kanapami? Czy wystarczająco o nie dbamy?
Systematyczne czyszczenie tapicerki kanapy pozwoli na zachowanie jej walorów estetycznych i pozwoli korzystać z niej bez obaw o zdrowie.
Jeśli będziemy je odpowiednio pielęgnować, to będą służyły nam dłużej.
Ile kosztuje czyszczenie tap. mebli?
Usługa | Cena |
---|---|
Czyszczenie sofy | 90 zł/szt. |
Czyszczenie krzesła (opieradło i siedzenie) | 10 zł/szt. |
Czyszczenie materacy (z łóżka) | 80 zł/szt. |
Czyszczenie kanapy | 70 zł/szt. |
Czyszczenie narożnika | 120 zł/szt. |
Częto zadawane pytania
Jak zamówić czyszczenie kanapy?
Co jest w cenie czyszczenia kanapy?
Jak czyścicie ?
Metoda ta zalicza się do najbardziej skutecznych metod czyszczenia. Nie powoduje zwiotczenia, zdeformowania lub rozklejenia.
Czy to jest bezpieczne ?
Uważasz, że to, co jest przetestowane dla ogółu, może nie uwzględniać Twojej alergii? Rozumiemy! Jeśli jesteś na coś uczulony, zgłoś to przed.
Czy wszystko zejdzie ?
- Co zostało poplamione (rodzaj i jakość materiału)?
- Czym jest poplamione?
- Jak głęboko plamy i zapachy wsiąkły?
- Czy włókna były zaimpregnowane?
Jeśli chcesz usuwać plamy, skontaktuj się z nami po indywidualną wycenę.
Czy odzyska kolor ?
Co daje czyszczenie kanapy?
Czy każda kanapa musi się szybko brudzić?
Kanapy to meble tapicerowane, które znajdują się w większości polskich domów i mieszkań. W wielu z nich są prawdziwym sercem domu, bo to na nich spędza się dużo czasu. Służą do odpoczynku, pracy, spożywania posiłków, oglądania telewizji, a nawet do spania. Bardzo często można też zobaczyć je w poczekalniach, bo klienci cenią je sobie bardziej niż krzesła. Są wygodne i ustawne. Dobrze prezentują się w pomieszczeniach, w których wyglądają po królewsku. Niestety, jak każde meble obite materiałem gromadzą kurz i zanieczyszczenia, które mogą negatywnie wpływać na ich estetykę. Co zrobić, by przedłużyć dobry wygląd kanapy?
Czy można sprawić, by była świeża i zachęcała do relaksu?
Czyścić!
Tak, to może wydawać się banalnie proste, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że kanapy można prać. Oczywiście, przepierka nie polega na ściągnięciu tapicerki i wrzuceniu jej do bębna pralki. Niestety, nie ma takiej możliwości. Można za to prać ją na miejscu, bez rozbierania kanapy na drobne części. Specjalistyczne metody to jedyny sposób na to, by pozbyć się zabrudzeń zalegających na zagłówkach, podłokietnikach i w zagięciach poduszek. Żadnym innym sposobem nie dostaniesz się do najtrudniej dostępnych miejsc i nie pozbędziesz się zanieczyszczeń niewidocznych dla oka. Teoretycznie możesz próbować usunąć pojedyncze plamy wilgotną szmatką, ale ryzykujesz wtedy powstanie brzydkich przebarwień. Może się przecież okazać, że użyłeś niewłaściwego preparatu lub niechcący przemoczyłeś tapicerkę. Bardzo często jest to przyczyna powstawania brązowych plam, które są dowodem przemoczenia spodniej warstwy materiału obiciowego. Niewprawne pranie może spowodować, że kanapa będzie wyglądała dużo gorzej niż przed nim. Mało tego – konsekwencje tego mogą być bardzo trudne do usunięcia.
Czyli jak się tym zająć?
Po pierwsze – z głową, najlepiej z pomocą profesjonalistów. Wiele tapicerek można czyścić na mokro. Metoda ekstrakcyjna nie powoduje przemaczania materiału i wypełnienia obicia. Jest też niezwykle skuteczna, bo dociera do najgłębszych warstw tkaniny. Nie nadaje się jednak do wszystkich tapicerek. Niektóre materiały lepiej czują się, gdy są prane w bardzo małej ilości wody z użyciem wysoko pieniącego szamponu. W ich przypadku to właśnie piana jest odpowiedzialna za wyłapywanie cząsteczek brudu. Wiskoza i jedwab nie powinny mieć kontaktu z cieczami, więc kanapy nimi obite można prać wyłącznie na sucho. Prawdziwa skóra powinna być natomiast konserwowana substancjami oleistymi, które przedłużają jej żywotność oraz nadają sprężystość. Najczęściej nakłada się je szmatką na całej powierzchni. Można pogubić się w metodach czyszczenia kanap. Jest ich naprawdę sporo, więc tylko profesjonaliści z prawdziwego zdarzenia wiedzą jak dobrać właściwe środki piorące i metodę regeneracji tapicerki, która naprawdę poprawi jej wygląd.
Najpierw testy
Każde pranie kanapy dobrze jest rozpocząć od testu. Przeprowadza się go, piorąc niewielki fragment tapicerki w mało widocznym miejscu. W ten sposób sprawdza się, czy kolor tapicerki jest stabilny i jak reaguje na środki piorące. Jeśli jest w porządku, to można przystąpić do właściwego prania kanapy. Dla zwiększenia bezpieczeństwa nigdy nie powinno się pomijać etapu testu. Trzeba też pamiętać, że kanapy mogą być wykonane z kilku różnych materiałów. Mogą mieć dekoracyjne wstawki, frędzle, wyszycia, taśmy z metalowymi zamkami błyskawicznymi i inne elementy ozdobne. Na każdym z nich trzeba przeprowadzić osobny test stabilności koloru. Może się przecież okazać, że każdy z wykorzystanych materiałów inaczej reaguje na środki piorące.
Co to za mebel?
Zastanawiasz się pewnie jaki właściwie masz mebel. To sofa, kanapa, czy wersalka? Dla laika oznaczają one jedno i to samo. W rzeczywistości to trzy zupełnie różne meble. Sofa nie ma możliwości spania. Nie rozkłada się w żaden sposób i nie ma pojemnika na pościel. Często ma owalne oparcie, ale nie jest to też konieczne. Wersalki służą do spania. Bardzo często nie mają podłokietników, które mogłyby przeszkadzać śpiącej osobie, choć nie jest to też sztywną regułą. Składają się z dwóch części – siedziska i oparcia. W rozłożonej wersalce znajdują się one w jednej linii. Kanapa również służy do spania. Jest rozkładana, ale w zupełnie inny sposób niż wersalka. W kanapie oparcie pozostaje nieruchome, a część do spania wysuwa się najczęściej z kufra pod siedziskiem. Widzisz? Te trzy meble na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, ale jeśli wiesz już, na co patrzeć, to na pewno dostrzegasz między nimi różnicę.
Gdzie stoją?
Kanapy z racji funkcji spania rzadziej stoją w poczekalniach do gabinetów lekarskich i prawniczych. Tam raczej wykorzystuje się eleganckie sofy. Kanapy pojawiają się w odrobinę mniej prestiżowych miejscach – klubach, restauracjach, gabinetach odnowy biologicznej czy biurach. Często stoją w dyżurkach lekarskich oraz firmowych pokojach socjalnych. Z racji tego, że są dodatkowym miejscem do spania, stawia się je także w pokojach do wynajęcia oraz hotelach i pensjonatach. To po prostu jeszcze jedno łóżko do wykorzystania. W domach często zastępują zwykłe łóżka z materacem. Mogą stać w pokoju dziennym, który wieczorem zamienia się w sypialnię lub być miejscem dla gości. W każdym wspomnianym wyżej przypadku nie można zapominać o tym, że kanapa brudzi się w czasie użytkowania, więc wymaga właściwej i przemyślanej pielęgnacji.
Kiedy warto prać kanapy?
Nie ma odgórnego terminu regeneracji tapicerki. Robi się to, wtedy gdy zabrudzenia są widoczne. Jest to podyktowane względami estetycznymi. Warto też przeprowadzać je raz na jakiś czas, nawet gdy nie widać żadnych szczególnych plam. Wtedy, celem jest dezynfekcja i usunięcie tego wszystkiego, co mogło się zgromadzić na kanapie. Można przeprowadzać ją nawet raz na kilkanaście miesięcy. Oczywiście, im kanapa jest bardziej intensywnie używana, tym częściej należy zabijać nagromadzone na niej drobnoustroje. Na skrócenie odstępu między czyszczeniami ma wpływ również obecność zwierząt i małych dzieci, bo to one najbardziej przyczyniają się do powstawania trudnych plam. Tapicerki powinno też czyścić się przed wynajęciem lokalu lub po wyprowadzce poprzednich wynajmujących. Przykładowo, jeżeli studenci zajmowali przez cały semestr mieszkanie, to z całą pewnością będzie ono wymagało gruntownego sprzątania, zanim będzie można oprowadzić po nim kolejne osoby. Co ważne, zaniedbana kanapa może wpłynąć negatywnie na odbiór całego pomieszczenia. Nawet jeśli reszta jest wysprzątana na błysk. Ludzkie oko z całą pewnością nie ominie takiego szczegółu, a może on zaważyć na decyzjach potencjalnych klientów. Czy chcesz w ich oczach być osobą, która nie dba o higienę? Z pewnością nie będzie to opłacalne dla Twojego biznesu.
Co można znaleźć w kanapie?
Być może wydaje Ci się, że demonizujemy i kanapy wcale nie muszą być dezynfekowane. Jeśli taki mebel stoi sobie w Twojej poczekalni, a klienci siadają na nim tylko parę minut i nic na nim nie jedzą, to możesz myśleć, że nic po sobie nie pozostawiają. Niestety, nie masz racji. Nawet najkrótszy kontakt skóry i ubrań z tapicerką pozostawia na niej ślad biologiczny człowieka. To pot, ślina, włosy, martwy naskórek, żywiące się nim roztocza, ewentualne pasożyty i ich jaja oraz drobnoustroje chorobotwórcze. Niektórzy Twoi klienci mogą też mieć problem z łupieżem lub łuszczycą, wtedy martwy naskórek może być widoczny nawet gołym okiem. Twoi klienci mogli nie umyć rąk po wyjściu z toalety. Wtedy, na dłoniach przenoszą całą gamę bakterii i wirusów, które na co dzień mieszkają w okolicy muszli klozetowej. Chętnie jednak wybiorą się na wakacje w okolicę Twojej kanapy. Jeszcze mało? Nie ma problemu, możemy wymieniać dalej. Wiele zanieczyszczeń jest przenoszonych na ubraniach. Pyłki kwiatowe czy zwierzęca sierść mogą powodować reakcje alergiczne, których przyczyny będzie trudno dociec. Jeżeli nie masz zwierząt, to dlaczego miałbyś odczulać się na ich sierść? Nie zapominajmy też o pyłach pochodzących ze smogu i spalin. Ich szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi został już wielokrotnie udowodniony. Osiadają one na odzieży, na której są wnoszone do pomieszczeń, a następnie wcierane w tapicerki meblowe. Są też banalne zabrudzenia, takie jak plamy od napojów i jedzenia. One nie tylko szpecą materiał, ale też są doskonałą pożywką dla bakterii.
Czy przepranie kanapy zabija bakterie?
Używamy profesjonalnego sprzętu, który ma dużo większą moc niż urządzenia domowe. W związku z tym lepiej sobie radzi z zasysaniem zanieczyszczeń. Co ważne, nasz odkurzacz wyposażony jest w dodatkowe końcówki, które ułatwiają dotarcie do wszystkich szczelin i można dopasować je do rodzaju powierzchni, po której suną. Usuwając zabrudzenia, w których rozwijają się drobnoustroje, pozbywamy się też ich samych. Niszczymy ich środowisko, więc nie mają miejsca przystosowanego do swoich potrzeb. Siłą rzeczy, również muszą zniknąć. Dla jeszcze większej skuteczności do środka piorącego można dodać też środka dezynfekującego. W ten sposób dodatkowo zmniejszy się szansę przetrwania bakterii i wirusów.
A co z zapachem?
Pewnie chciałbyś wiedzieć, czy doprana kanapa pięknie pachnie. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Podczas prania nie przelewamy gąbki i wypełnienia obicia, ponieważ przemoczenie spodniej warstwy materiału obiciowego powoduje powstanie brązowych zacieków.
Niektóre plamy mogły wsiąknąć w głąb, przelać kanapę na wskroś, takie plamy po praniu mogą wydzielać silniejszy zapach niż przed nim. Przykładowo, plamy po moczu bardzo trudno się spierają – najczęściej nie chcą wcale zniknąć – przy praniu na mokro zaczynają bardzo intensywnie śmierdzieć. To efekt reakcji zachodzących między azotem a solami mocznika. Przy większej wilgotności reakcje te nasilają się wielokrotnie.
Podobnie uciążliwy może być zapach papierosów. Dym nikotynowy wżera się w tapicerkę i porowate powierzchnie. Do walki z nimi można użyć specjalnych dezodorujących środków, jednak podczas prania mebel nie jest przelewany „na wskroś”. Można spodziewać się, że jedno czyszczenie nie wystarczy do tego, by w 100% usunąć nieprzyjemną woń.
Jeśli kanapa stała przez kilkanaście lat w mieszkaniu osoby wypalającej 3 paczki papierosów dziennie i posiadającej znaczące teren zwierzęta, to niestety, ale proces doprowadzania jej do świeżego zapachu będzie wymagał kilku czyszczeń. Może okazać się też droższy niż zakup nowej kanapy.
Ile to kosztuje?
Pozostaje jeszcze tylko kwestia ceny. Ile warta jest dla Ciebie czystość? Ile zapłaciłbyś za profesjonalny wygląd w oczach klientów i bezpieczeństwo osób siedzących na kanapie? Najprawdopodobniej chciałbyś tego wszystkiego za rozsądne pieniądze. Dobrze trafiłeś. Szanujemy Twój czas i pieniądze, więc zawsze składamy ofertę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Cena wyprania kanapy zależy od materiału jej obicia i stopnia zanieczyszczeń. Od nich z kolei zależy dobór metody czyszczenia oraz środków piorących. Warto jednak żebyś dokładnie przejrzał naszą ofertę. Być może, kiedy przyjedziemy wyczyścić Twoją kanapę, będziemy mogli też zregenerować wykładzinę, materac albo zbierane latami pluszaki. Jeśli chcesz zamówić usługę, to po prostu zadzwoń do nas lub napisz do nas wiadomość.
Usługę wykonujemy u Ciebie w domu. Czyszczone powierzchnie potrzebują ok 4h aby wyschnąć, dlatego proszę zaplanuj sobie czas aby np. materace, łóżka czyścić do południa. Tapicerka również potrzebuje ok 4h aby wyschnąć, dlatego samochody czyścimy tylko pod domem klienta.
Dopytaj o naszą usługę - oferujemy Tobie profesjonalizm
- Używamy: Ecofloor, Chemspec, Kärcher, Pramol, Prosan, Prochem, Tenzi, Alcodor, Tersus ...
- Doświadczenie zdobywamy od 2005r.
- Od 2007r. pracujemy w niezmienionym składzie osobowym
- Czyścimy metodą ekstrakcyjną (na mokro i odsysamy brud)
- Szybki czas realizacji - ok 3 dni
- Możliwość realizacji w godzinach zamknięcia firmy
- Nie stosujemy agresywnej chemii, wybielaczy oraz zamienników
- Pralnia w kompleksie handlowo-przemysłowym
- Tylko oryginalne środki z Kartą Charakterystyki
- Przy powierzchniach powyżej 100m2 indywidualne stawki